PVDA Ninove is tevreden dat het stadsbestuur een punt zet achter de geplande samenwerking met Sportoase voor de bouw en uitbating van het nieuwe zwembad. “Eindelijk stopt de privatisering, maar de Ninoofse zwemmers mogen niet de dupe worden.”
Volgens de partij is dit het logische gevolg van een ‘slechte deal’ van het vorige bestuur die de stad voor tientallen jaren zou opzadelen met hoge kosten en weinig controle.
“De privatisering van het zwembad was een ramp in wording”, zegt Joachim De Maeseneer, voorzitter van PVDA Ninove. “De stad zou 30 jaar lang meer dan twee miljoen euro per jaar betalen aan een privébedrijf dat winst moet maken. Dat geld hoort naar publieke dienstverlening te gaan, niet naar dividenden. Wij zijn blij dat dit plan eindelijk in de prullenmand belandt.”
Zwemmen aan voordelig tarief
Tegelijk waarschuwt PVDA Ninove dat de stopzetting van het contract niet mag betekenen dat de inwoners nog jarenlang zonder zwembad blijven. “Het is hoog tijd dat Ninove opnieuw werk maakt van een eigen, openbaar zwembad in stedelijke handen,” aldus De Maeseneer. “Zwemmen is geen luxe, het is een basisrecht. Voor onze gezondheid en veiligheid. Zeker voor kinderen en scholen moet er snel een oplossing komen.”
De partij is positief over de overeenkomst met het zwembad van Aalst, maar vraagt dat de stad ook onderhandelt met andere naburige gemeenten zodat Ninovieters daar ook tijdelijk kunnen genieten van het inwoners-tarief. “De Ninoofse gezinnen mogen niet gestraft worden omdat het zwembad er nog niet is door politiek geklungel”, zegt PVDA Ninove.



