Nieuws Ninove

Ninove zoekt verder naar oplossing voor gesloten zwembad

De stad Ninove zet geen stappen richting een mobiel zwembad. Het stadsbestuur onderzocht die mogelijkheid, maar besloot uiteindelijk dat het geen geschikte oplossing is. Daarom kijkt de stad nu naar andere opties. Mogelijk wordt daarvoor een studiebureau aangesteld.

11°
Het actuele weer in Ninove
Klik hier voor het volledige weerbericht

Tijdens de jongste gemeenteraad vroeg oppositieraadslid Tania De Jonge (Positief Ninove) opnieuw aandacht voor het gebrek aan zwemmogelijkheden in Ninove. Eerder stopte het stadsbestuur de plannen voor de renovatie van het zwembad en ook de samenwerking met Sportoase kwam ten einde. Volgens haar blijft het sindsdien stil over een nieuwe oplossing.

Ze vindt bovendien dat het verlaagde tarief voor Ninovieters in het zwembad van Aalst onvoldoende is. Daarnaast waarschuwt ze dat het leegstaande zwembadgebouw in het stadspark verder kan verloederen. Daardoor zou een renovatie in de toekomst moeilijker worden.

Schepen Malika Sclacmender (Forza Ninove) bevestigt dat de stad verschillende pistes onderzocht. Daarbij kwam ook een mobiel zwembad aan bod. Volgens haar bleek daar echter weinig steun voor te bestaan. Bovendien lag de kostprijs hoog en bleef de capaciteit beperkt. Ook vielen de uiteindelijke prijzen hoger uit dan eerst verwacht. Daarom besliste de stad om dat idee niet verder uit te werken.

Intussen bekijkt het bestuur andere mogelijkheden. Zo kwamen zowel een nieuwe bestemming voor het gebouw als een afbraak al ter sprake. Daarnaast denkt de stad eraan een gespecialiseerd studiebureau aan te stellen. Dat moet alle mogelijke oplossingen objectief onderzoeken.

Sven
Artikel door
Sven