Jeugdhuis De Krasjel heeft na een tijdelijke sluiting opnieuw de deuren geopend. Vochtproblemen in het gebouw zorgden voor een mogelijk risico op kortsluiting. Daarom besloot burgemeester Guy D’haeseleer (Forza Ninove) het pand tijdelijk te sluiten.
Volgens D’haeseleer is het gebouw in de Geraardsbergsestraat niet geschikt als jeugdhuis. Bij regenweer dringt er water binnen, wat veiligheidsproblemen kan veroorzaken. Daarnaast kampt het pand volgens hem met verschillende gebreken. Daarom wil de stad onderzoeken of een andere locatie mogelijk is.
Hoewel er geen budget voor een verhuis is opgenomen in het meerjarenplan, wil het stadsbestuur de opties bekijken. Daarbij verwijst de burgemeester naar beslissingen van het vorige bestuur rond de opening van het gebouw.
Voormalig burgemeester Tania De Jonge (Positief Ninove) nuanceert die kritiek. Zij stelt dat er discussie bestond over de toegelaten capaciteit van het gebouw en de toepassing van de brandveiligheidsregels. Volgens haar werden de opmerkingen uit het brandveiligheidsverslag later weggewerkt.
D’haeseleer benadrukt dat jongeren ruimte moeten krijgen voor hun activiteiten, maar vindt dat de huidige locatie daarvoor te weinig mogelijkheden biedt. Bovendien zouden de kosten voor het gebouw hoog oplopen. Daarom wil de stad op termijn op zoek gaan naar een meer geschikte plek voor het jeugdhuis.


