Nieuws Ninove

Carnavalsgroep Nie Geweun zoekt dringend nieuwe loods in Ninove

Carnavalsgroep Nie Geweun uit Ninove zoekt dringend een nieuwe plek om praalwagens te bouwen. De groep dreigt na 21 jaar haar loods in Nederhasselt te verliezen. Daardoor komt haar werking in gevaar.

Al 31 jaar maakt Nie Geweun deel uit van het carnaval in Ninove. Daarvan werkte de groep 21 jaar in dezelfde loods. Die plek speelt een centrale rol. Daar werken leden maandenlang samen en zetten ze ideeën om in echte wagens. Zonder die ruimte lukt dat niet meer.

Het mogelijke verlies treft niet alleen de groep. Ook het carnaval zelf ondervindt gevolgen. Praalwagens bepalen namelijk mee de sfeer en beleving van de stoet. Bovendien blijven er steeds minder groepen over met een wagen. Van de 48 officiële verenigingen zijn er nog maar 14 actief in deze categorie. Dat aantal mag volgens de groep niet verder dalen.

Daarom roept Nie Geweun nu hulp in. Ze zoeken een nieuwe loods in de regio groot-Ninove. Die moet voldoende groot zijn, vergelijkbaar met de vorige ruimte van ongeveer 300 vierkante meter. Elke suggestie kan helpen. Je kan de voorzitter Wim De Mil contacteren via wim.de.mil@telenet.be en 0494/80.13.69.